BI2

2020. gada 10. septembris, Arēnā Rīga

Bi2 ir slavena krievu alternatīvā roka grupa, kas dibināta astoņdesmitajos gados Baltkrievijā. 2007. gadā BI2 saņēmusi balvu kā labākā rokgrupa no “MTV Russian Musis Awards”. BI2 Rīgā ir biežs viesis, īpaši Rīgas pilsētas svētkos, kad ir uzstājusies arī bez maksas, dāvinot rīdziniekiem neatkārtojamu pieredzi.

bi2

Sākās viss ar to, ka divi pusaudži Aleksandrs “Šura” Umans un Jegors “Ļova” Bortņiks, kas bijuši amatieri – aktieri, nolēmuši dibināt grupu. Deviņdesmito gadu sākumā šie divi jaunieši pārcēlās uz Izraēlu un saņēma pilsonību kā ebreji. 1993. gadā Šura pārcēlās uz Austrāliju, kamēr Ļova palika un kalpoja Izraēlas armijā. Savu pirmo albumu grupa ierakstīja 1997. gadā, un tā nosaukums bija “Bespolaya i Grustnaya Lubov”. Šajā laikā, Ļova un Šura turpināja kopā komponēt mūziku, savus ierakstus popularizējot internetā.

1999. gadā Bi2 pārcēlās uz Krieviju. Pēc 2000. gada, kad grupas skaņu celiņš tika izvēlēts slavenajai Alekseja Balabanova filmai “Brat 2”, grupa ieguva atpazīstamību. Abi nākamie albumi “Meow Kiss Me” 2001. gadā un “Inomarki” 2004. gadā Krievijā ieguva zelta albuma statusu. Grupa sadarbojās ar Krievijā slaveniem mūziķiem- grupu Splin, Chaif, Nochniye Snaiperi, Zemfira u.c.