DaGamba

2019.g. 12 aprīlis

Dagamba tiek dēvēti par “klasiskās mūzikas huligāniem”. 2019. gada 12. aprīlī Arēnā Rīga mūziķi pulcēja savus klausītājus varenā un neatkārtojamā koncertprogrammā “Dagamba feat Tchaikovsky” . Šī grupa ignorē vispārpieņemtās normas, virtuozi apvienojot klasiskās mūzikas mantojumu ar mūsdienu skanējumu. Koncertprogrammā tika atskaņoti ne tikai Čaikovska darbi. Tie tika kombinēti ar Dagamba dziesmām, kurām ir savs formāts, kas pārkāpj visus standartus.

dagamba

Koncertturneja pa visu valsti tika ieskandināta tādās pilsētās, kā Rīga, Ventspils, Jelgava, Cēsis, Rēzekne.

Grupa izveidota 2011. gadā Latvijā un to veido 5 dalībnieki: čellists Valters Pūce, perkusiju virtuozs Hamidrezs Rahbaralams, klavierspēlētājs Dainis Tenis un bundzinieks Artūrs Jermaks.

Savas pastāvēšanas laikā grupa ierakstījusi piecus albumus. Ar koncertiem tā apmeklējusi Krieviju, Austrāliju, Igauniju un Turciju.

Grupa tika izveidota, kad divi klasiskie čellisti Valters Pūce no Latvijas un Antons Trocjuks no Ukrainas nolēma pamest čellistu grupu “Melo-M” un izveidoja instrumentālu grupu “Dagamba”. Četrus gadus vēlāk, perkusionists Hamidreza Rahbaralam no Irānas un pianists Dainis Tenis no Lietuvas arī pievienojās grupai. 2016. gadā pēdējais dalībnieks- bundzinieks Artūrs Jermaks papildinājis komandu. Dagamba mūzika apvieno sevī dažādas kultūras, radot unikālu skanējumu. Dziesmas ir roka, popa un klasiskās mūzikas kombinācija. 2011. gada 24. augustā, Dagamba nāca klajā ar savu pirmo singlu “Aplis”.