Muse

2019. gada 12.jūnijā

Muse ir angļu rokgrupa, kas dibināta tālajā 1994. gadā. Grupu veido galvenais solists Matt Bellamy, basģitārists Chris Wolstenholme un bundzinieks Dominic Howard.

muse

Muse nāca klajā ar savu pirmo albumu, “Showbiz”, 1999. gadā, atklājot melanholisku alternatīvā roka stilu. Viņu otrais albums, “Origin of Symmetry” , kas klausītājiem kļuva pieejams 2001. gadā, ietvēra plašāku instrumentālo pavadījumu, ar to grupa izpelnījās atzinību par savu enerģisko dzīvo sniegumu. 2003. gada albums “Absolution” priecēja ar populāru hītu “Butterflies and Hurricanes”. Par ļoti populāru gandrīz acumirklī kļuva 2006. gada albums “Black Holes and Revelations”, kas apvienoja elektronikas un popa elementus un kas slavens ar enerģisko singlu “Supermassive Black Hole”. 2009. gada albums “The Resistance” un 2012. gada albums “The 2nd Law” aizskāra tādas tēmas, kā valdības apspiešana un pilsoniskā sacelšanās.

Ar albumu “Drones” 2015. gadā grupa atgriezās pie skarbāka roka skanējuma. Viņu astotais albums, “Simulation Theory” 2018. gadā iedvesmojies no zinātniskās fantastikas.

Muse ir vinnējusi neskaitāmas balvas, ieskaitot Grammy balvu, divreiz saņēmusi Brit Awards, veselas piecas reizes – MTV Europe Music Awards un astoņas – NME Awards.

Muse uzstāšanās Arēnā Rīga bija vienīgais koncerts Austrumeiropā un patīkami, ka galvenais solists Matt Bellamy kāpa uz skatuves, apguvis frāzi “Labvakar, Rīga!”

Kā jau parasti Muse koncertos, arī šajā bija īpaši padomāts par vizuālo noformējumu, un muzicēšanu lieliski papildināja divi lieli ekrāni, kas novietoti skatuves malās. Uz tiem tika rādīti dokumentāli kadri, digitāli mākslas video un koncerta kadri. Skatuve noformēta kosmiska zvaigžņota debesjuma stilā.