One Republic

2020. gada 14. novembris, Arēna Rīga

Jau šoruden savus fanus ar varenu koncertprogrammu kopā pulcēs amerikāņu popgrupa One Republic, kas izveidota 2002. gadā Colorado Springs, Kolorādo štatā. Tās sastāvu veido galvenais solists Ryan Tedder, ģitārists Zach Filkins, ģitārists Drew Brown, basists un čellists Brent Kutzle, bundzinieks Eddie Fischer un sintezatora meistars Brian Willett.

one republic

2002. gada beigās, pēc tam, kad grupa bija uzstājusies ar šoviem visā Losandželosā, daudzas ierakstu kompānijas izrādīja interesi, taču grupa par sadarbības partneri izvēlējās ierakstu kompāniju “Velvet Hammer”. Savu pirmo albumu grupa ierakstīja ar producentu Greg Wells 2005. gada vasarā un rudenī Kalifornijā, taču dienasgaismu tas ieraudzīja tikai 2007. gadā. Vadošais singls, “Apologize”, nāca klajā 2006. gadā, un tas momentā iekaroja klausītāju sirdis.

Šo dziesmu ir pārveidojis arī Timbaland, tādējādi tā kļuva par pasaules mēroga hītu un tika nominēta “Grammy Award”. Otrais singls, “Stop and Stare”, atkārtoja pirmā hīta slavu. “Recording Industry Association of America” albumam piešķīra platīna statusu. Grupas otrais albums, “Waking Up”, kas tika izdots 2009. gadā, priecēja klausītājus ar vispasaules singliem “All the Right Moves” un “Secrets”, kā arī “Marchin On” un pozitīvo “Good Life”. “Good Life” iekļuva “US Billboard Hot 100” pirmajā desmitniekā.

Grupas albums “Native”, kas ticis ierakstīts 2013. gadā, ierindojās starp TOP 10 albumiem “Billboard 200” sarakstā. Īpašu popularitāti ieguva dziesma “Counting Stars”, un tā bija sarakstu augšgalā Austrālijā, Kanādā, Vācijā, Īrijā, Jaunzēlandē, ASV un Lielbritānijā.

2016. gadā grupa nāca klajā ar savu ceturto studijas albumu “Oh My My”, kurā tā sadarbojās ar Peter Gabriel, Cassius un Santigold. Šobrīd grupa ir pārdevusi apmēram 16 miljonu ierakstu visā pasaulē.