Rammstein

2019. gada 6. augusts, Lucavsala

Rammstein ir vācu smagā roka grupa, kas izveidota Berlīnē 1994. gadā. Viņu sastāvs ir bijis nemainīgs – galvenais solists Till Lindemann, galvenais ģitārists Richard Z. Kruspe, ritma ģitārists Paul Landers, basģitārists Oliver Riedel, bundzinieks Christoph Schneider un sintezatora virtuozs Christian “Flake” Lorenz.

rammstein

Uzvarot vietējā konkursā, Rammstein pavērās iespēja ierakstīt savus demo ierakstus, lai nosūtītu tās ierakstu kompānijām. Tas vainagojās ar panākumiem – grupa parakstīja līgumu ar “Motor Music”. Sadarbojoties kopā producentu Jacob Hellner, viņi nāca klajā ar savu pirmo albumu “Herzeleid” 1995. gadā. Lai gan sākumā albuma tirdzniecības apjomi nemaz nebija tik iespaidīgi, grupa ieguva popularitāti uzstājoties un albums visbeidzot ierindojās sestajā vietā Vācijā. Viņu otrais albums, “Sehnsucht”, klausītājiem kļuva pieejams 1997. gadā un ierindojās pirmajā vietā Vācijā, rezultējoties pasaules turnejā, kas ilga gandrīz četrus gadus. Tajā bija tādi populāri singli kā “Engel” un “Du Hast”. Pēc turnejas, Rammstein parakstīja līgumu ar “Universal Music” un nāca klajā ar albumu “Mutter” 2001. gadā. 2004. gadā grupa izdeva albumu “Reise, Reise” un vēl divi soingli sasniedza otro vietu Vācijā: “Mein Teil” un “Amerika”.

2009. gadā grupa priecēja klausītājus ar albumu “Liebe ist fur alle da” ar tās singlu “Pussy”, kas ieņēma pirmo vietu Vācijā par spīti skandalozajam video, kurā iekļauta pornogrāfija.

Rammstein izdevis albumu, kurā apvienoti visi grupas varenākie hīti, un tā nosaukums ir “Made in Germany 1995-2011”.

Rammstein koncerts Lucavsalā pulcēja grupas kvēlākos fanus, biļetes tika izpārdotas zibens ātrumā, un koncertu varējis dzirdēt pat Pierīgā. Tas bija ugunīgs, skaļš un jaudīgs šovs un tika izpārdotas 40 000 biļetes.