Sting

2019. gada 10. jūnijs, Arēna Rīga

Sting jeb Gordon Matthew Thomas Sumner ir pasaulslavens angļu mūziķis un aktieris. Viņš bijis galvenais dziesmu autors, solists un basģitārists rokgrupā “The Police” no 1977. līdz 1984. gadam un 1985. nolēma pievērsties solokarjerai. Stings savā mūzikā apvieno roka, džeza, regeja, klasiskās mūzikas elementus.

sting

Kā solomūziķis un “The Police” dalībnieks, Stings saņēmis 17 Grammy balvas. 2000. gadā viņš saņēmis zvaigzni Holivudas zvaigžņu alejā. Esot “The Police” dalībniekam un solodziedātājam kopā Stings pārdevis vairāk kā 100 miljonus ierakstu. 2006. gadā “Paste” ierindojis viņu starp 100 labākajiem dziesmu autoriem. Viņš ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem, kā Kreigs Deivids, Braians Adamss, Rods Strujarts, u.c.

Viņš nāca klajā ar savu pirmo solo albumu 1985. gadā un tā nosaukums bija “The Dream of the Blue Turtles” kopā ar džeza mūziķiem Keniju Kirklandu, Derilu Džonsu, Omāru Hakimu u.c. Albumā bijuši iekļauti tādi hiti, kā “If You Love Somebody Set Them Free”, “Fortress Around Your Heart” un “Love Is the Seventh Wave”.

Koncerta noformējums “Arēnā Rīga” bija pavisam vienkāršs, lai vērstu klausītāju uzmanību uz galveno- Stinga dziesmām. Pirmā tika izpildīta “Message in a Bottle”, un Stings uzreiz iekaroja fanu simpātijas. Visiem bija sniegta iespēja novērtēt dziedātāja plašo balss diapazonu. Par koncerta rozīnīti kļuva dziesma “Desert Rose”, kuru dziedātājs izpildīja arī arābu valodā.